Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Porin koululaisten mestaruuskilpailut 13.11.2019 / 9-lukio

последно ажурирање25.11.2019 19:21:07, Creator/Last Upload: finish chess federation (licence 16)

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Degot KonstaFIN0
2Hilden EeroFIN0
3Jäntti Lauri-LuukasFIN0
4Järä MatiasFIN0
5Mäkelä AarneFIN0
6Peltonen JanFIN0
7Pohjola JasuFIN0
8Salminen TopiasFIN0
9Stenman SamuelFIN0
10Viljanen MiskaFIN0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, masthead,