Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

KäpSK:n rapid 13/2019

последно ажурирање21.11.2019 21:15:38, Creator/Last Upload: kimmo telenius

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Tiihonen Ilpo505340FIN1856KäpSK
2Toivonen Aulis503304FIN1813KäpSK
3Akkanen Timo505498FIN1729KäpSK
4Karasmäki Seppo508225FIN1591KäpSK
5Ahonen AnttiFIN1566KäpSK
6Mäkinen Matti514420FIN1506KäpSK
7Telenius Kimmo505480FIN1492KäpSK
8Hiisiö Pasi510912FIN1437KäpSK
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, masthead,