Nota: Pentru a reduce incarcarea serverului prin scanarea zilnica a tuturor linkurilor de catre motoare de cautare ca Google, Yahoo etc., toate linkurile turneelor mai vechi de 2 saptamani (data de final) pot fi vizualizate prin click pe butonul:

1º Torneio Escolar AXPortugal - Equipas 1º Ciclo

Ultima actualizare24.11.2019 19:07:46, Creator/Last Upload: portuguese chess federation (licence 26)

Clasament final dupa 6 runde

LocNr.startEchipaNr. partide  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
15Colégio de S. João de Brito65101719,062,5
22Colégio O Nosso Jardim64111516,066,5
33Colégio Reggio Emilia62311313,072,5
44Externato A Escolinha_A62221214,054,5
59Externato das Pedralvas62221212,062,0
66Externato Santa Catarina62221211,571,0
77EB1 Eng. Ressano Garcia63031211,068,0
81Colégio dos Plátanos62131111,068,0
98Externato A Escolinha_B603397,561,0
1010Misto Escolas AXPortugal601575,067,0

Adnotare:
Tie Break1: Matchpoints (variabel)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)