Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Final del Campeonato Nacional por Equipos 2019

последно ажурирање18.11.2019 02:05:14, Creator/Last Upload: faavellan

Пласман со партии

Рк.Екипа123456789101112 ТБ1  ТБ2  ТБ3  ТБ4 
1GRANADA * 3223418229,0187,8
2SOLDADOS DEL AMOR1 * 3331434418032,0182,0
3OLIMPUS TEAM21 * 3333323217027,5176,8
4ACADEMIA JULIO RAMIREZ DE ARELLANO½1 * 33416027,5148,0
5DR. CLEMENTE GUIDO-UNAN MGA211 * 22322311123,097,5
6UNIVERSIDAD NACIONAL DE INGENIERIA11½2 * 232111122,0108,0
7DOMINICAN POWER12½ * 23410022,082,0
8JOSE RAUL CAPABLANCA311122 * 29021,083,5
9YADER CABRERA101½212 * 48019,063,0
10JANE ALLENS KNIGHTS1222 * 47021,062,8
11NICARAGUA CHESS CLUB½01½31½ * 6014,548,5
12DIAMANTES DE LAS SEGOVIAS00201½0½00 * 105,513,8

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: points (game-points)
Tie Break4: Sonneborn-Berger-Tie-Break (with real points)