Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Campeonato Nacional de Ajedrez por Equipos

последно ажурирање17.09.2019 05:17:09, Creator/Last Upload: education license (until 31.12.2019)

Конечен пласман после 7 Кола

Рк.СНоЕкипаПартии  +   =   -  ТБ1  ТБ2  ТБ3 
110GonPer Librerías770024,5140
212Los Olvidados751120,5110
31Boaco A750220,0100
411Lazaro Granados741217,590
53Carlos Argeñal740316,580
68Francisco Gómez631215,590
713Reyes del Jaque Mate621315,570
84Darío A621314,070
97Flecheros de Matagalpa612313,560
109Gavilanes731313,070
112Boaco B610511,540
125Darío B61059,040
136Darío C60065,020

Белешка:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints