Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

IV EDICION TORNEO DE AJEDREZ TIBURON SUB 10 absoluto

последно ажурирање17.08.2019 06:49:09, Creator/Last Upload: fabricio gonzalez pereira

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Abud Blanco Miguel AndresNCA0Colegio Teresiano
2Alaniz Arias EmanuelNCA0Colegio Teresiano
3Alvarez Berrios Pavel A.NCA0Col Medre del Divino Pastor
4Artola Cubas Ian IsmaelNCA0Col centroamerica
5Cruz Roque Manuel E.NCA0Col Medre del Divino Pastor
6Espinoza Darce Rolando ManuelNCA0Col Centroamerica
7Lopez Altamirano Saul EliseoNCA0Colegio Teresiano
8Martinez Buschting Maria LourdesNCA0Col Centroamerica
9Narvaez Morazan German MatheoNCA0Colegio Teresiano
10Ramirez Leiva Andres JoseNCA0Col Centroamerica
11Reyes Miranda Henry F.NCA0Col Madre del Divino Pastor
12Vargas Gonzalez Humberto JoseNCA0Col Centroamerica