Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

IV EDICION TORNEO DE AJEDREZ TIBURON SUB 10 femenino

последно ажурирање17.08.2019 06:48:39, Creator/Last Upload: fabricio gonzalez pereira

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Lacayo Mejia Luciana SofiaNCA0Colegio Teresiano
2Lopez Lagrand Lesly MariaNCA0Col Centroamerica
3Martinez Buschting Maria LourdesNCA0Col Centroamerica
4Ortega Garcia Nathaly LissethNCA0Colegio Teresiano
5Romero Lira Denisse AlejandraNCA0Col Centroamerica
6Urroz Rojas Sonia MarieNCA0Colegio Teresiano
7Vargas Arguello Natalia MariaNCA0Colegio Teresiano