Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

TR Rapid Tuesday XI Þriðjudagsmót TR B-flokkur

последно ажурирање31.07.2019 00:18:45, Creator/Last Upload: icelandic chess federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Kristjansson Halldor2315823ISL1558
2Finnsson Johann Arnar2308240ISL1519
3Sigurvaldason Hjalmar2306018ISL1479
4Jonasson Hordur2311224ISL1469
5Stefansson David2313804ISL1465
6Magnusson Thorsteinn2310287ISL1357
7Berndsen Soffia Arndis2316811ISL1283
8Haile Batel Goitom2315190ISL1272
9Johannesson Petur2305631ISL1268
10Skarphedinsson Ingvar Wu2316943ISL1064
11Tesfamheret Goitom Haile2318547ISL0
12Haile Lemuel Goitom2319438ISL0