Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Квалификационный турнир ДЮСШ по шахматам до 12 лет

последно ажурирање19.07.2019 09:54:49, Creator/Last Upload: kyrgyzstan chess federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Анаркулов КереметKGZ0
2Жолдошова АйымаKGZ0
3Ибраев АсмирKGZ0
4Кадырова ДаянаKGZ0
5Кедейканова ЭлизаKGZ0
6Ковыляева СветаKGZ0
7Кулжабекова АйжанKGZ0
8Кыдырбеков ИсламKGZ0
9Мамиров НуркелдиKGZ0
10Мелисова ГуландаKGZ0
11Ражапов УсонKGZ0
12Эсенова АзизаKGZ0
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead