Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Campeonato Nacional Individual Amador de 1601 até 1999 - Semi Rapidas 2018/2019

последно ажурирање15.09.2019 19:05:18, Creator/Last Upload: portuguese chess federation (licence 22)

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеИДФидеИДФЕД.РтгИполКлуб/Град
3
DUARTE Ricardo Jorge Martins160741940805POR1917Academia Xadrez Algarve
1
PRATA José Miguel Mendes129571901303POR1910Loulé++cx Torres Al-Gharb
5
MORAIS Mário Martins Freitas7591959506POR1834Aa De Coimbra
4
SOUSA Carlos Nuno Gonçalves95121902741POR1722Adc Faro
6
RIBEIRO Rodrigo Martins Santos361921938398POR1708Clube Académico Têssera
2
RIBEIRO Gustavo Martins Santos361931941852POR1679Clube Académico Têssera
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead