Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

I IRT Camaçariense de Xadrez RPD

последно ажурирање26.08.2019 01:35:19, Creator/Last Upload: federaçao bahiana de xadrez

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеИДФидеИДФЕД.РтгИРтгНКлуб/Град
10
Silva Gilberto Oliveira E59672127652BRA19351990Salvador/BA
4
Nunes Kleber Ferreira356952139243BRA19101944Camacari/BA
9
Dos Santos Joelson Miranda4798522705694BRA17951798Camaçari/BA
7
De Souza Adilson Batista5538222741550BRA01769Camaçari/BA
8
Campos Egas Montgomert H78492115115BRA17661906Salvador/BA
2
Almeida Michel dos Santos49524BRA00Camaçari/BA
5
Costa Sidinei Dias60225BRA00Camaçari/BA
3
Dos Santos Anderson Franca Aguiar60237BRA00Camaçari/BA
11
Guimaraes Ricardo Bernardo Azevedo60223BRA00Camaçari/BA
1
Moreira Ricardo Lopes274592142279BRA00Camaçari/BA
12
Paulo Valdemir dos Santos60884BRA00Camaçari/BA
6
Santos Marcio Ramos4791822707662BRA00Camaçari/BA
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead