Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

1.Klusemann Schulturnier

последно ажурирање01.07.2019 14:59:18, Creator/Last Upload: schachgesellschaft graz

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Bammer LukasAUT850Grazer Schachgesellschaft
2Schatzberger LaurenzAUT829Styria Graz
3Rubinigg ThomasAUT0
4Simo MarkAUT0Grazer Schachgesellschaft
5Tessaro JohannAUT0