Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Steirische U 14 Jugend-Mannschaftsmeisterschaft

последно ажурирање28.06.2019 04:44:44, Creator: hr. erich gigerl,Last Upload: steirischer landesverband

Конечен пласман после 3 Кола

Рк.СНоЕкипаПартии  +   =   -  ТБ1  ТБ2  ТБ3 
11Fürstenfeld330069,50
22Schachfreunde Graz320149,50
33Styria Graz320146,00
45GSG International311135,00
54SG Feldbach-Kirchberg301213,50
66Leoben300302,50

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints

Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead