Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Inarkiev Cup-2019 B (2003-2006)

последно ажурирање08.08.2019 08:00:02, Creator/Last Upload: kyrgyzstan chess federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Onufrienko Vladislav13804332KGZ1849
2Tynybekov Bakyt13803360KGZ1794
3Sezdbekov Almaz13801627KGZ1771
4Akbarkanov Nurbai13806343KGZ1700
5Mukhtar Nurislam13729381KAZ1696
6Tapaev Totuhan13811959KGZ1567
7Rustamov Emir13817094KGZ1280
8Berdibaeva Edisa13816870KGZ1212
9Tursunalieva Nuraiym13817310KGZ1212
10Sagynbekova Alsu13816896KGZ1204
11Onufrienko Vladimir13804596KGZ1096
12Sezdbekova Nazira13802739KGZ1050
13Abdykaimov AzimKGZ0
14Kubanychbekov Asyltai13820974KGZ0
15Myrzabekov BeknazarKGZ0