Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

TR Rapid Tuesday IX Þriðjudagsmót TR

последно ажурирање29.05.2019 00:25:04, Creator/Last Upload: icelandic chess federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Maack Kjartan2301806ISL2096
2Fridjonsson Julius2300842ISL2049
3Hauksson Helgi2305593ISL1735
4Thorarensen Adalsteinn2304384ISL1729
5Hjaltason Elvar Orn2315084ISL1722
6Hallsson Jon Eggert2311569ISL1641
7Sigurvaldason Hjalmar2306018ISL1527
8Briem Hedinn2312573ISL1524
9Jonasson Hordur2311224ISL1502
10Johannesson Petur2305631ISL1314