Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

b4 Cup 2019 - Group A

последно ажурирање20.08.2019 08:27:30, Creator/Last Upload: sk b4, mauritius, ronald raimbert

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Anderson Gavin14309416RSA2167b4 Chess Club
2Goorsahye Antoine9700110MRI1967b4 Chess Club
3Kelly JacquesMRI1865b4 Chess Club
4Lee Luen Mang Stefan9700242MRI1727b4 Chess Club
5Callychurn Jugputty9700196MRI1697b4 Chess Club
6Lee Luen Mang Henri9700293MRI1472b4 Chess Club
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead