Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Polar Capital Jersey Festival Under 1100 Minor Tournament - NEW VENUE - Ommaroo Hotel, JE2 4UL

последно ажурирање12.04.2019 17:13:38, Creator/Last Upload: chessengland.com

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1
WEAVER Monty67601227JCI67
2
HOLMES Adam Rafael484130ENG63
3
WEBER Gus15600378JCI36
4
FORBES Yasmin67600638JCI29
5
MCCONNELL Jack15600521JCI0
6
MWANGA EmmaENG0
7
MWANGA EthanENG0
8
VANJARE Aditya67600190JCI1499
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, masthead,