Note: For at reducere serverbelastningen ved daglig skanning af alle links (dagligt mere end 100.000) af søgemaskiner såsom Google, Yahoo og andre, vil alle links der er ældre hvor slutdatoen er overskredet med mere end to uger, blive vist efter et klik på den følgende knap:

Palestinian Clubs Championship 2018

Sidst opdateret 16.09.2018 20:24:44, Oprettet af/Sidste upload: palestine chess federation

Slut placering efter 9 runder

Rk.SNrHoldPartier  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
11Alkhalel Youth A Club99001833,03062
22Alyamoun A Club97111525,52370
34Baitsahoor Club96121322,52106
45Almazraia Club96121322,52068
53Palestine Chess Association95131121,52012
611Faqouaa Club94231018,01666
76Silwad Club9414918,01683
89Nablus Youth Club9324818,51760
97Doura Club9324817,51642
1010Kofor Laqef Club9324817,51601
118Almowathafeen Club9315713,51258
1214Alyamoun B Club9207412,51136
1312Alkhalel Youth B Club910828,5772
1413Aaneen Club900903,0300

Notat:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: Board Tie-Breaks of the whole tournament