Nota: Pentru a reduce incarcarea serverului prin scanarea zilnica a tuturor linkurilor de catre motoare de cautare ca Google, Yahoo etc., toate linkurile turneelor mai vechi de 2 saptamani (data de final) pot fi vizualizate prin click pe butonul:

EUROPEAN SENIOR TEAM CHESS CHAMPIONSHIP 2018 SECTION 65+

Ultima actualizare22.04.2018 19:20:42, Creator/Last Upload: aleksander sokolski

Clasament final dupa 9 runde

LocNr.startEchipaNr. partide  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
11RUSSIA990018270,529,5
22GERMANY971115222,526,5
36SWEDEN 1952212177,021,5
43FINLAND 1951311183,521,0
57SCOTLAND94149149,019,5
64DENMARK - Norresundby93339149,018,0
75SWITZERLAND93339118,015,5
89GERMANY - Stiftung BSW / DBAG9414996,517,0
98DENMARK - SK20129414992,516,0
1011SWEDEN 293248117,018,0
1112FINLAND 29234782,514,0
1210FINLAND - TURKU92256109,016,5
1313SWEDEN 39135595,514,5
1415FINLAND - Royal Musketeers9216569,012,5
1514FINLAND - KARHUT9036361,510,0

Adnotare:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: Olympiad-Sonneborn-Berger-Tie-Break without lowest result (Khanty-Mansiysk)
Tie Break3: points (game-points)