Nota: Pentru a reduce incarcarea serverului prin scanarea zilnica a tuturor linkurilor de catre motoare de cautare ca Google, Yahoo etc., toate linkurile turneelor mai vechi de 2 saptamani (data de final) pot fi vizualizate prin click pe butonul:

2nd International Teams Challenge Cup Chess 2017

Ultima actualizare26.09.2017 20:57:33, Creator/Last Upload: kuwait chess federation

Clasament final dupa 9 runde

LocNr.startEchipaNr. partide  +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4 
15Philippines A95401413,5088,5
24Abou Kaff96211413,00100,5
39Maps95311312,5093,0
41The Hurricane95221212,0099,0
58Adailiya Butchers95131112,0092,5
611Philippines C95131111,5078,0
73Philippines B94321111,0097,5
82The Musketeers94321110,5099,5
96Alothman9513119,5095,0
1013Black Horses941499,5282,0
1124USA941499,5069,5
1210King Hunters933399,0079,5
1314Egypt Friends941499,0077,5
147Dark Knights932489,5077,5
1515Chess Stars932488,5063,0
1616The Rock932488,0278,0
1721The Queens932488,0063,0
1812Arena Masters932487,5087,0
1923Saadoun922566,0364,0
2019The Dragons922566,0261,5
2118Magnus914466,0169,0
2220The Tigers912644,0065,5
2317Eygpt Stars502322,0048,0
2422Chess Girls500500,0035,5

Adnotare:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break4: Buchholz Tie-Breaks (sum of team-points of the opponents)