Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 250.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1POHÁR města Říčany 2019 OPEN B CZE
19 Минути
2Дубна: 11-й фестиваль "Эстафета поколений" классика RUS
36 Минути
3Първи детски шахматен фестивал "Сливен" - А група BUL
54 Минути
4Първи детски шахматен фестивал "Сливен" - Б група BUL
57 Минути
525. Linzer Stadtmeisterschaft 2019 AUT
1 Часови
6Vasaras IX Rudaga-Kaissa V-2019 23.-24.08.2019 LAT
1 Часови 2 мин.
7Vasaras IX Rudaga-Kaissa VI-2019 23.-24.08.2019 LAT
1 Часови 2 мин.
8X TORNEO ESCUELA DE AJEDREZ JANDULA DE ANDUJAR- ENVASES SOPLADOS SUB-1600 ( aforo limitado, ajedrezjandula@gmail.com ) ESP
1 Часови 6 мин.
9SAN BERNARDINO SUMMER 2019 SUI
1 Часови 6 мин.
10I Torneo Blitz Hotel Lancelot 2019 ESP
1 Часови 54 мин.
11Comax Chess 2019 - memoriál Dr. Karla Treybala CZE
1 Часови 59 мин.
12b4 Cup 2019 - Group B MRI
2 Часови 7 мин.
13b4 Cup 2019 - Group A MRI
2 Часови 7 мин.
14Torneo Oficial RAM de 2da Categoria - Mar del Plata 2019 - Valido al ELO FIDE - Federación Marplatense de Ajedrez - ARG
2 Часови 20 мин.
15Gran Torneo Rapid Mark Machin Categoria Infantil PUR
2 Часови 30 мин.
16Gran Torneo Rapid Mark Machin Clase B (U 1800) PUR
2 Часови 36 мин.
1727. Feldbacher Int. Süd-Ost Blitzturnier 2019 am 07. September 2019 AUT
2 Часови 57 мин.
18Cassovia chess OPEN 1.rocnik SVK
3 Часови 9 мин.
191° BLITZ ALEJANDRO JUDEWICZ- VIERNES 20 DE SEPTIEMBRE - PREMIOS EN EFECTIVO MAR DELPLATA - HOTEL DORÁ - RITMO 3 min. + 2 seg. - 7 RONDAS ARG
3 Часови 15 мин.
2022. SCHACHFESTIVAL BASEL 2020 - OPEN A SUI
3 Часови 15 мин.
214° BLITZ ALEJANDRO JUDEWICZ- DOMINGO 22 DE SEPTIEMBRE - VALIDO ELO BLITZ MAR DELPLATA - HOTEL DORÁ - RITMO DE JUEGO 5 min. + 3 seg. - 7 RONDAS ARG
3 Часови 15 мин.
22OPEN Tatry 2019, Tatranská Lomnica 28.9. – 5.10.2019 SVK
3 Часови 20 мин.
23Issyk-Kul OPEN 2019 mem U.Cholponbaeva B07(2012-2013) KGZ
3 Часови 38 мин.
248. Int. Mödlinger Aktivschachturnier für Kinder bis 12 Jahre AUT
4 Часови 1 мин.
25Maharashtra State Schools Selection FIDE Rating Chess Championship 2019 : Under 16 Open IND
5 Часови 33 мин.
26AJEDREZ NOSTALGICO TREBEJOS URU
5 Часови 52 мин.
27CLUB DE AJEDREZ CHILE - TORNEO 1 ESCALERILLA 2019 CHI
6 Часови 9 мин.
281st Lakecity International Open GM Rapid Chess Tournament 2019 at Lakecity, ​14-15 Sep.,9414812453,9413045606,9461389344,Prize 4 lac & Trophy, Send Entry​ IND
6 Часови 21 мин.
291st Lakecity International Open GM Blitz Chess Tournament 2019 at Lakecity, 16 Sep. 2019, 9414812453,9413045606,9461389344,Prize 4 lac & Trophy, Send Entry​ IND
6 Часови 21 мин.
30Aberto de Xadrez Classico FIDE do COEX BRA
6 Часови 22 мин.
31II IRT Camaçariense de Xadrez RPD BRA
6 Часови 37 мин.
32I IRT Camaçariense de Xadrez RPD BRA
6 Часови 37 мин.
33II CapivALEX - ALEX 2019 BRA
7 Часови 48 мин.
34Simultânea GM Everaldo Matsuura - I Niteroi Chess Open BRA
8 Часови 26 мин.
35I Nikity Blitz 2019 BRA
8 Часови 28 мин.
36Palestra GM Axel Bachmann - I Niteroi Chess Open BRA
8 Часови 29 мин.
37Aberto Brasil - I Niterói Chess Open 2019 BRA
8 Часови 33 мин.
38III Torneio de Xadrez das Festas das Vindimas - Palmela (31AGO2019) POR
8 Часови 42 мин.
391º Torneio Xadrez e Turismo - "Arouca e os Passadiços do Paiva" - (04 a 06/10) POR
8 Часови 52 мин.
40V Azores International Chess Open ( Faial - 30/10 a 03/11) POR
8 Часови 52 мин.
41XXXI Villa de Xàbia 2019 XXVIII Mare de Déu del Loreto (Sub14) ESP
9 Часови 13 мин.
421º IRT Ciudad de PIGÜÉ Clasificatorio a las Finales Argentinas Amateurs ARG
9 Часови 40 мин.
43Zonal Sergipe 2019 BRA
9 Часови 56 мин.
44אליפות הקיץ הפתוחה בקרית ים עד מד כושר 1700 ISR
10 Часови 12 мин.
45III Open Chessveja Válendo o Titulo de Campeão Maceioense 2019 BRA
10 Часови 29 мин.
46Campeonato Nacional Individual Amador - de 1601 até 1999 Semi Rapidas_ 2018/2019 POR
10 Часови 48 мин.
472019 TN Mobile Premier Chess League (PCL) NAM
10 Часови 48 мин.
482019 TN Mobile First Division Chess League (FDL) NAM
10 Часови 52 мин.
492019 TN Mobile Junior Chess League (JCL) NAM
10 Часови 54 мин.
50Daugava Chess Classic cup 2019 LAT
11 Часови